Informujeme

2.-6.7.2022 - sportovní akce ORIENT EXPRESS MTBO_ centrum akce Skiareál Hlubočky

Jedná se o mezinárodní 5-ti denní orientační závody na horských kolech (MTBO = mountain bike orienteering) a jednotlivé etapy jsou zařazeny do Českého poháru MTBO, Světové série veteránů (World Masters Series) a juniorů (Young Guns). Nedělní závod v Lošově se jede dokonce jako Mistrovství České republiky MTBO. Česká republika a její reprezentanti patří dlouhodobě mezi světovou špičku v MTBO a pravidelně přivážejí ze světových závodů medaile. Drtivá většina našich reprezentantů se zúčastní i tohoto závodu.

V příloze najdete mapu prostorů, ve kterých budou probíhat jednotlivé etapy, mapu umístění startů jednotlivých etap (S1-S5) a plakát/pozvánku celé akce. Závod proběhne v lesích v katastrech obcí a městských částí: Hlubočky, Velká Bystřice, Mrsklesy, Bukovany, Lošov, Svatý Kopeček, Samotišky, Tovéř, Dolany, Radíkov, Posluchov, Droždín.

Dále přikládám i pár ilustračních fotografií ke sportu MTBO.

Další zdroje:

Budeme rádi, když informaci rozšíříte mezi občany přes své komunikační kanály. Všichni, kteří by si chtěli MTBO vyzkoušet, jsou vítáni do kategorií OPEN, které jsou připraveny pro neregistrované závodníky. V případě zájmu o účast je potřeba se dostavit včas na prezentaci nebo kontaktovat pořadatele.

Stejně tak se mohou místní občané zúčastnit i doprovodného kulturního programu v centru ve Skiareálu Hlubočky. V sobotu 2.7. se od 20:30 bude konat koncert skupiny 12:PIET (www.12piet.cz) a v neděli nás čeká beseda se špičkovým sportovcem a závodníkem v ultra bikepackingu Štěpánem Stránským (www.stepanstransky.cz)

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
mapa-etapy.png 3225 Kb
oe2022-bulletin-1-1200px.jpg 931.6 Kb
oe2022-mapa-starty.pdf 416.3 Kb